Jak działają herbicydy w uprawach kukurydzy?

Kukurydza to niezwykle ważna roślina, której liście, kolby, ziarna czy też łodygi wykorzystuje się do wytwarzania produktów spożywczych dla ludzi, a także pasz, kiszonek i pokarmu dla zwierząt hodowlanych, itp. Ze względu na szerokie zastosowanie, kukurydza jest chętnie uprawiana na krajowych polach wchodzących w skład wielu gospodarstw rolnych. Oczywiście efektywna uprawa kukurydzy wymaga zwrócenia uwagi na zagwarantowanie optymalnych warunków glebowych, ale istotna jest też efektywna ochrona roślin przed różnymi niekorzystnymi czynnikami.

Herbicydy w kukurydzy i ich właściwości

W przypadku czynników wpływających negatywnie na rozwój i wzrost kukurydzy, bardzo niekorzystne są oczywiście różne odmiany chwastów. Rośliny tego typu często pojawiają się na polach w różnych stadiach wzrostu kukurydzy. Chwasty odbierają roślinom uprawnym wodę oraz składniki odżywcze dostępne w glebie. To z kolei przekłada się na wolniejszy wzrost kukurydzy, mniejsze plony, a także obumieranie roślin. W związku z tym warto stosować specjalistyczne preparaty do oprysków, które skutecznie zabezpieczają roślinę przed chwastami.

Wysokiej jakości herbicydy to godne uwagi preparaty, które są stosowane jako opryski na polach. Takie substancje trafiają na liście chwastów. Ta olejowa zawiesina zawiera wiele substancji aktywnych wchłanianych przez liście oraz korzenie roślin. Działanie tych składników sprawia, że chwast stopniowo obumiera i przestaje stwarzać zagrożenie dla rozwoju roślin kukurydzianych. Pierwsze efekty użytkowania herbicydów można odnotować po kilku dniach od wykonania oprysków. Chwasty zamierają całkowicie po około kilku tygodniach od zabiegu.

Warto wiedzieć o tym, że na rynku polskim dostępnych jest wiele wysokiej jakości produktów, takich jak na przykład https://innvigo.com/tudor-114-od/. Preparaty tego rodzaju są oferowane przez wiele stacjonarnych sklepów rolniczych, jak również przez sklepy prowadzące sprzedaż wysyłkową. Przyjmują one zamówienia za pośrednictwem wygodnych i łatwych w obsłudze systemów on-line.